1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. AKK Ne Zaman Kalkacak?

AKK Ne Zaman Kalkacak?

Akk ne zaman kalkacak

AKK NE ZAMAN KALKACAK?

Akk ne zaman kalkacak sorusu uzun zamandır Türk Telekom internet müşterilerinin cevap aradığı en önemli soruydu. Bu sorunun cevabı bugün Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun tarafından verilen demeçte kesin olarak cevabını buldu. Hakan Dursun ayrıca şuan mevcut akk’li müşterilerin tamamını limitsiz ve akk’siz paketlere herhangi bir ekstra ücret talebi olmadan geçireceklerini söyledi. Böylece Akk ne zaman kalkacak sorusunun cevabı da verilmiş oldu.  1 Ocak 2019 itibariyle Akk’nin tamamen kaldırılacağı söylense de müşteriler arasında Akk’nin yerine kotalı paketlerin geleceği söylentisi halen canlılığını korumakta. Farklı İnternet servis sağlayıcı firmaların açıklanan bu tarihi bile beklemeden Akk‘yi tamamen koşulsuz şartsız kaldırması Türk Telekom’u köşeye sıkıştıracak gibi görünüyor.

Adil Kullanım Kotası Nedir?

Satın alınan belirli hızlardaki internet paketlerinin belli bir download sınırını aştıktan sonra mevcut download hızlarının yine seçilen pakete göre kademeli olarak düşürülmesidir.

AKK Neden Var?

Akk Türkiyenin internet altyapısının yeni olduğu dönemlerde mevcut yükü kaldırabilmesi için getirilen bir uygulamaydı. Şimdi ise mevcut altyapının kendi kendine yetebilecek seviyeye gelmiş olduğu apaçık ortada iken artık Akk denen uygulamanın devam ettirilmesinin bir anlamı yok.