1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Android ve iOS’taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Android ve iOS’taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

çiftlik oyunu

En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Ç iftlik oyunu oynamayı seviyoruz. Çiftlik oyunu da dahil olmak üzere birçok farklı türü seviyoruz aslında. Zor işleri yapmak zorunda kalmadan çiftlik hayvanlarını yetiştirmek ve bitkileri sulamak son derece rahatlatıcı bir şey. Bu nedenle çiftlik oyunu oynamak tam da bizim işimiz.

PC’de oynayabileceğiniz tonlarca çiftçilik oyunu varken, mobilde oynayabileceğiniz çok sayıda ücretsiz çiftçilik oyunu da var. Yani, buğdayı samandan ayırmak, koyunları beslemek, kısaca tarım yapmak bir akıllı telefonda vakit geçirmek için yapılabilecek en iyi uğraşlardan galiba. Şimdi gelelim android ve ios için derlediğimiz çiftlik oyunları listemize.

Android ve iOS'taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu
Önerilen Yazı

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

1. Tiny Sheep

Android ve iOS'taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Tiny Sheep tam olarak kulağa hoş geliyor aslında, küçük bir toprak parçası üzerinde koyun yetiştirmenizi sağlayan mobil bir çiftçilik oyunu.

Bu oyunun ana hedefi? Çiftliğini daha verimli hale getirmek için koyun satın al, koyunu besle ve yünlerini yeni malzemeler için sat.

Bir evcil hayvan oyunu ve bir tarım simülatörü arasında bir karışım gibi. Kesinlikle sevimli grafiklere sahip ve oynanışı gerçekten basit.

Tiny Sheep, listemizdeki en havalı, en bağımlılık yapan oyun mu? Hayır, ama çok eğlenceli.

İndir: Tiny Sheep AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

2. Hay Day

Android ve iOS'taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Hay Day, aslında zevk almayı beklemediğimiz bir çiftçilik simülasyon oyunuydu. Yapısı itibariyle kesinlikle Farmville’e çok benziyor.

Bu oyun eğlenceli ve inanılmaz derecede çekici. Hay Day, otomasyon ve kişiselleştirme arasında bir oyun. Oyunun temel amacı amacı, kâr sağlamak için hayvancılık ve bitki mahsullerini yetiştirmektir. Bu çiftliği daha sonra çiftliğinizi yükseltmek için kullanabilirsiniz.

Siz aktif olarak oyunu oynamasanız da çiftliğiniz kendi başına çalışacaktır. Aktif olarak oynarken yeni öğeler, hayvanlar veya araçlar yükseltebilir ve satın alabilirsiniz.

Ayrıca çiftliğinizin tam olarak istediğiniz gibi görünmesi için bu öğeleri, hayvanları veya araçları haritanızda gezdirebilirsiniz.

Otomasyon ve özelleştirme arasındaki bu akıllı dengenin dışında:

 • Hay Day’deki seviye yükseltme sistemini takip etmek kolaydır.
 • Ödüller eşit bir hızda ilerler, böylece oyun sıkıcı olmaz.

Hay Day, uygulama içi satın alımları kullanırken, oyun onlar olmadan da hala işlevselliğini koruyor. Ayrıca, oyunun kendisine müdahale eden çok fazla reklam göstermemesi de artılarından biri olarak göze çarpıyor.

İndir: Hay Day AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

3. Egg, Inc.

Android ve iOS'taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Egg, Inc. kişisel olarak bir yıldan fazla süredir oynadığım bir tarım oyunudur, çünkü çoğunlukla oyun içi estetiğinin büyük bir hayranıyım. Açarsanız, oyunun bir tür “indie” görünümü ile parlak, ilginç ve renkli olduğunu göreceksiniz.

Egg, Inc.’in amacı bir tavuk çiftliği kurmak ve onu büyük, kâr eden bir makineye dönüştürmektir.

Kârınızı artırabileceğiniz yollar:

 • Daha fazla yumurta bırakmak için ekrana dokunmak.
 • Yeni tavuk yetiştirme teknolojilerinin araştırılması.
 • Çiftlik binanızı veya sarf malzemelerinizi yükseltme.

Bu oyun güzel bir görünüme sahip olsa da, maalesef bir gece sadece 10 dakika oynanması gereken son derece basit uygulamalardan biri. Her şey otomatik olduğundan, oyuncu için temel olarak yapacak fazla bir şey kalmıyor. Yani 10 dakikadan fazla oynarsanız sıkılırsınız, fakat tabi bu kişiden kişye ve zevklere göre değişen bir durum.

İndir: Egg, Inc.  Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

4. Blocky Farm

Android ve iOS'taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Oyun mekaniği açısından Hay Day ile neredeyse aynı, ancak farklı bir görünüme sahip olması en büyük değişikliği.

Hem Android hem de iOS için ücretsiz oynanabilen bir tarım simülatörü olan Blocky Farm’ı indirip kendiniz deneyimleyin.

Bu iki uygulama arasındaki oyun birbirini yansıtıyor.

 • Hem Hay Day hem de Blocky Farm benzer bir oyun içi satın alma şekline ve aynı reklam düzeyine sahipler.
 • Her ikisi de size anlaşılması kolay talimatlar verir ve karlı bir çiftlik kurma hedefinize doğru çalışmanıza yardımcı olur.
 • Her iki oyunda da kar elde etmenin yolu hayvan yetiştirmek ve ekin yetiştirmektir.

Tek büyük fark, Blocky Farm’ın daha eski bir pikselli grafik stilini taklit etmesidir. Ayrıca, çiftliğin kendisi ile ilgisi olmayan, oyunun başlarında kendi evcil hayvanlarınızı satın alabilir, yükseltebilir ve oynayabilirsiniz.

Hangi oyunu oynamak istediğinizi seçmek aslında ne tür grafiklerden hoşlandığınıza bağlıdır. Retro estetiği olan oyunları seviyorsanız, nostalji bağımlıları için ücretsiz retro mobil oyun listesine buradan bakabilirsiniz .

İndir: Blocky Farm Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

5. Farm Heroes Saga

Android ve iOS'taki En İyi 5 Çiftlik Oyunu

Listemizde son olarak, farklı bir tarım bulmaca oyunu Farm Heroes Saga’yı tanıtıyoruz.

Tiny Sheep gibi Farm Heroes Saga da türler arası bir karışım. Oyunun ana amacı damalı bir oyun tahtası üzerinde farklı meyve ve sebzeler eşleştirmektir.

 • Aynı türden üç veya daha fazla sebzeyi arka arkaya eşleştirdiğinizde, bunlar haritadan silinir.
 • Bu maçlardan kazanılan puanlar, belirli bir eşiği geçmeniz gereken toplam puanınıza eklenir.
 • Her seviyede kazandığınız puanlar sayesinde, oyuncunuzu bir başka ücretsiz oynanabilir mobil oyun olan Tamagotchi Forever’da gördüğünüz dolambaç yola benzer bir yolda hareket ettirebilirsiniz.
 • Daha yüksek seviyelere ulaştıkça, çiftlik çevresinde size yardımcı olmak için farklı hayvanlar, nesneler kazanabilirsiniz.

Bu oyun kesinlikle geleneksel anlamda bir simülatör olmasa da – kesinlikle bulmaca tarafı daha ağır basıyor, Farm Heroes Saga, her gece çiftçilikle ilgili bir şeyler oynamak isteyen insanlar için iyi bir alternatif.

İndir: Farm Heroes Saga Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)