1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Bilgisayardan İnstagram Fotoğrafı Yüklemek

Bilgisayardan İnstagram Fotoğrafı Yüklemek

instagram

Çıktığı günden beri popülerliğini her zaman üst seviyede korumayı başaran video ve fotoğraf paylaşım hizmeti olan İnstagram, bugün hem kişisel kullanım hem ticari kullanım alanında en çok tercih edilen sosyal ağdır. Facebook ve Twitter’ın aksine daha az gelişmiş imkânlara sahip olması bu sistemin daha pratik ve basit bir yapıda olmasına ve daha çok kullanımına yol açan bir faktör olarak değerlendirebiliriz. Hem kişisel hem ticari kullanımda fotoğraf ve video yüklemek için İnstagram’ın uygun görmüş olduğu sistem mobil cihazlardan yüklemek olsa da durum her zaman böyle olmuyor. Zamanlanmış içerik ya da cep telefonunda yüklenmesi oldukça zaman alacak sayıda görsel olması bilgisayardan fotoğraf yüklenmesini zorunlu kılıyor. Peki bilgisayardan instagrama nasıl fotoğraf atılacağını biliyor musunuz?

Bilgisayardan İnstagram Fotoğrafı Yüklemek Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdan İnstagram sayfanıza veya hesabınıza fotoğraf yüklemek istiyorsanız bunun için üç yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem günümüzde pek çalışmasa da birçok kişi tarafından bilinen bir yöntem olan incele yönetimi ile ekleme sistemidir. İkincisi içerik stüdyosu ile yüklemek ve son yöntem ise üçüncü parti yazılımlar ile yüklemektir. Bu yöntemleri incelemek gerekirse;

Ögeyi İncele ile Fotoğraf Yüklemek

Bilgisayarda internete girmek için kullandığımız chrome ve firefox tarayıcılarında sayfanın herhangi bir boş kısmında Mouse sağ tık yaparak incele ya da ögeyi incele diyerek açılan pencerede mobil sekmesini seçerek tarayıcı görünümünden mobil görünüme geçebiliyoruz. Bu şekilde fotoğraf yüklenmesinin mümkün olduğu az sayıda güncellenmeyen yer olsa da kısa bir süre önce İnstagram ekibi bu konuda önlem aldı ve kapattı. Aslında kullanılacak bir yöntem değildir.

Bilgisayardan İnstagram Fotoğrafı Yüklemek
icerik-studyosu

İçerik Stüdyosu ile İnstagram Fotoğraf Yüklemek

Bilgisayar aracılığı ile İnstagram sayfasına fotoğraf atmanın en kolay yolu içerik stüdyosunu kullanmaktır. Facebook sayfası ile bağlantılı olarak arama motorlarında içerik stüdyosu yazarsanız çıkan facebook hizmeti resmi bir hizmet olup güvenle kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak sayfanızı bir işletme hesabı olarak ayarlayın.
  • Sonrasında hesabınızı, facebook hesabınız ile bağlayın.
  • Ardından sayfanızın, facebook üzerinde sayfasını oluşturun.
  • İçerik stüdyosunda gerekli giriş, doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra
  • Gönderi oluştur seçeneğine basarak zamanlamalı veya anında paylaşım, konum belirtme, açıklama ekleme özelliklerini kullanarak fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Üçüncü Parti Yazılımlar ile Fotoğraf Yüklemek

Bilgisayardan sosyal ağ hesabınıza fotoğraf göndermek için üçüncü parti yazılımlarda bulunmaktadır. Tabii bu konuda çok fazla yazılım olduğu ve resmi olarak yayınlanmış bir uygulama da bulunduğundan dolayı üçüncü parti yazılımların kullanılması pek uygun bulmuyoruz. Hesabınızın şifresi veya farklı kötü amaçlarla kullanılabilir olacağı için tavsiyemiz ikinci yöntem olan içerik stüdyosunu kullanmanızdır.