1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram İşlem Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram İşlem Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

instagram-işlem-engellendi

İnstagram İşlem Engellendi Hatası Nedir?

B u makalemizde İnstagram işlem engellendi hatası nedir ve bu hataya düşmemek için neler yapmamız gerekir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcısı olan İnstagram uygulaması kullanımında sık sık yaşanmakta olan sıkıntılardan biride İnstagram işlem engellendi hatasıdır. Bu hata birçok sebep nedeniyle karşınıza çıkmaktadır. Çoğunlukla hatayı meydana getiren en önemli neden kısa sürelerde yapılmış olan işlem yoğunluğudur.

İnstagram hesaplarını çok aktif bir şekilde kullanan ve sık sık paylaşımlarda bulunarak beğeni rekorları kıran kullanıcılar malesef yoğun bir şekilde işlem engellendi mesajı ile yüz yüze gelmektedirler. Bu hata mesajı İnstagram uygulaması yönünden kullanıcı hesabının şüpheli olarak algılandığını göstermektedir. Sosyal medyanın en büyük uygulamalarından biri olan İnstagram seri şekilde beğeniler ve paylaşımlar yapmakta olan kullanıcı hesaplarını gözetim altına almakta ve bu kullanıcı hesaplarının robot olabilme durumunu anlamak için hesapları geçici olarak incelemeye almaktadır. Bazı durumlarda böyle işlemler yapmasanız dahi bu mesaj ile karşılaşma olasılığınız vardır.

Örneğin, kısa sürelerde fazla sayıda gönderi paylaşımı, fazla sayıda takip isteği yapmak, bir içerik için değişik başlıklarla  paylaşımda bulunmak, fazla sayılarda beğeni yapmak gibi işlemler İnstagram işlem engellendi mesajını karşımıza getirmektedir.

İnstagram İşlem Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

Kısa sürelerdeki işlem yoğunluğunun bu tür sorunları meydana getirmesinin nedeni ise İnstagram’ın robot hesaplarına ve hesap çalınma durumlarına aldığı önlemlerdir. İnstagram uygulaması kısa sürede çok sık işlem yapan hesapları otomatik şekilde “Şüpheli” konumuna almaktadır.

Kullanıcıların bu tip durumlarla karşı karşıya geldiklerinde yapabilecekleri belli başlı çözüm seçenekleri vardır. Aşağıdaki işlemleri yaparak İnstagram işlem engellendi hatasını çözümleyebilirsiniz:

  • Kullandığınız  sosyal medya uygulama hesaplarınızı İnstagram’a bağlantılı yapın.
  • Az bir sürede fazla sayıda paylaşım, beğeni ve takip işlemlerini gerçekleştirmeyin.
  • İnstagram “İşlem Engellendi” hatası verirse eğer “Sorun bildir” butonunu kullanınız.
  • Hata meyadana geldikten sonra kullanmış olduğunuz internet bağlantınızı değiştiriniz. (Wi-Fi ve mobil internet)
  • İnstagram hesabınıza erişim izni vermiş olduğunuz uygulamaların izinlerini kaldırın.
  • Hesabınızı imkanınız varsa bir cihaz üzerinden kullanmaya özen gösterin.

Bu tip işlemleri yapmanız hem hesap güvenliğinizi sağlayacak hem de İnstagram işlem engellendi sorununu ile tekrar karşılaşmanızı engelleyecektir.