1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Organik Takipçi Nasıl Kasılır?

İnstagram Organik Takipçi Nasıl Kasılır?

organik

Sosyal ağ siteleri arasında en popüler olanı İnstagram kişisel kullanımın yanında ticari kullanım alanı da fazla olan ve iyi bir hesaba sahip olursanız aylık güzel miktarlar kazanabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Örneğin organik takipçi sayısı oldukça yüksek olan güncel bir sayfanız varsa günlük olarak hikâye paylaşımı ya da genel olarak post paylaşımını ücretli bir şekilde yaparak ay boyunca bu işlemi devam ettirerek güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Peki bir kitle oluşturmak ya da iyi bir gelir kapısı oluşturmak için doğal takipçi kazanabileceğiniz bir hesabı nasıl oluşturursunuz? Gelin dikkat etmeniz gereken ipuçlarına bakalım.

Kimliğinizi Oluşturun, Organik Takipçi Beğensin

Bir hesap açmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle içeriğinizin ne olduğuna karar vermelisiniz. Her telden çalacağınız bir sayfada takipçi toplamak çok zor olacaktır. Bu nedenle sizin belirlediğiniz içerik o alana ilgi duyduğunuz insanların toplanmasını ve daha kısa sürede sayfanızın büyümesine yol açacaktır. Bu nedenle içeriğinizi belirlemek en önemli adımdır. İçeriğinizi belirledikten sonra güzel bir isim bulmak oldukça önemli. Çünkü çok fazla kullanıcı olduğu için güzel bir alan adı bulmak oldukça zor oluyor. Zaten işinizin en zor kısmı bu olacağına inanabilirsiniz. Organik takipçi kasmak ilk amacınız olacağını için güzel bir isim şart. Bu kısımlar sizin kimliğinizi oluşturacak en önemli iki unsurdur.

İnstagram Organik Takipçi Nasıl Kasılır?
instagram

Düzen Sizi Başarıya Ulaştırır

İsim ve içerik belirledikten sonra takipçilerin sizi takip etmesi için güzel bir görünüm oluşturmak oldukça önemlidir. İnsanlar sizi tanımadıkları için ilk görecekleri şey ön yargıyı oluşturur. Ön yargı ne kadar olumlu olursa organik takipçi kasma şansınız o kadar yüksek olacaktır. İyi bir logo, iyi bir sayfa açıklaması ve post düzeni sizin için yararlı olacaktır. Bir diğer öneri ise paylaşım yaparken kullanıcıyı etkileşime sokacak paylaşımlarda bulunun. Sosyal ağların amacı zaten bunun üzerine kurulmuştur. Örneğin soru içeriği olan ya da bir görsel paylaştığınız zaman açıklama kısmında takipçilerinizin düşüncelerini sorun. Böylece yorum yaparak sayfadaki etkileşimi arttırabilir ve keşfet alanına düşmek olsun, takipçi kazanmak olsun tüm bunları kolaylıkla kısa sürede başarabilirsiniz.