1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Koronavirüs Sonrası Tatilde Gidilebilecek Sessiz Yerler

Koronavirüs Sonrası Tatilde Gidilebilecek Sessiz Yerler

800-sessiz

Tatilde Gidilebilecek Sessiz Yerler

Yaz iyice geldi ve sıcaklıklar kendini hissettirmeye başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle aylardır kapandığımız evimizde tüm bu olayları izlerken artık normalleşme sürecinin de başladığını hayatın her alanında hissedebiliyoruz. Maske ve sosyal mesafeye dikkat edilerek normalleşen yerler arasında tatil beldeleri olsa da hem salgından korunmak hem de sessizliğe alışan bünyeler için tatilde gidilebilecek sessiz yerler listesi hazırladık. Siz de bu yaz için tatil planı yapıyorsanız listede size uygun olan yerlere gidebilirsiniz.

Sessizliğin Başkenti: Gökçeada

Tatil için çoğunluk genellikle Bozcaada tercihinde bulunurken siz sessiz bir yer arıyorsunuz. O zaman önerimiz Gökçeada olacaktır. Trafik keşmekeşi olmayan, yaya trafiğinden bunalmayacağınız ve işletmelerin işgaliyesi altında bulunmayan doğası ile tatilde gidilebilecek sessiz yerler listesinde bir numaraya oturuyor.

Koronavirüs Sonrası Tatilde Gidilebilecek Sessiz Yerler

Maldivlere Gidemiyorsan Kalem Adasına Gidin

Televizyonlarda, internette gördüğünüzde burası cennetten bir parça olmalı herhalde dediğiniz bir yer olan Maldivler kendine has kumu ve berrak denizi ile dünya çapında tatilcilerin ilgi odağında olan bir yer. Tabii ki yaşanılan olaylardan sonra Maldivlere gitmek çok tuzlu olabilir hem de çok kalabalığı tatil keyfinizi baltalayabilir. Bunun yerine İzmir Dikili’de yer alan Bademli köyündeki Kalem adası hem size Maldivler havası yaşatırken hem de sessiz bir tatil seçeneği sunuyor.

Sakinliği ile Ünlü Seferihisar

Dünyada sessiz ve sakin yerler olarak bilinen yerleşim yerlerine cittaslow unvanı veriliyor. Ülkemizde bu unvanı almaya kazanan ilk yer olan Seferihisar sakin yerler denildiği zaman beklentileri tam anlamıyla karşılıyor. Kendine has mimarisi ile ünlü evleri, organik pazarı ve olabildiğince güzel Akkum plajı ile beklentileri fazlasıyla karşılamaya yetecek bir yer.

Tatilde Gidilebilecek Sessiz Yerler: Bodrum!

Tatile giderken amacınız dinlenmek, huzurlu olmak, sessizliğin sakinliğin keyfini çıkartmak olabilir. Lakin her gününüzün böyle geçmesini istemiyorsanız ve modunuz değiştiği anda çılgın bir tatil eğlencesine kısa sürede ulaşmak istiyorsanız Bodrum Mazı koyunu tercih edebilirsiniz. Bodrum’un hızlı yaşantısından uzak ama bir o kadar hızlı yaşantıya yakın bir konumda olan bu eşsiz koy içindeki minik pansiyonlarda huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlayacak.