1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

retro android oyun

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Mobil Retro Oyun

N ostalji oyun  meraklıları için unutulmaz oyunlardan oluşan bir liste hazırladık. Kendinizi bu oyunlardan bazılarını gördüğünüzde “ne günlerdi” diyerek bulduğunuz oldu mu hiç ? Bugün akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz eskiyi size tekrar hatırlatacak retro oyun listesine göz atacağız. 80’lere veya 90’lara doğru bir nostalji gezisi istiyorsanız, retro emülatörü denemek isteyebilirsiniz . Android cihazınızda ki veya PC’nizdeki hemen hemen her video oyun sisteminden oyun oynamanıza izin verir . Okuldan sonra arkadaşlarınızla oyun oynadığınız günlere sizi geri götürecek olan 80’li ve 90’lı yılların ücretsiz nostalji oyun listesini hazırladık.

1. Super Mario Run

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

Listemizin birincisi bariz bir yarışmacı: efsanevi Super Mario Bros’a dayanan bir oyun. Bu oyun ile ilgili sıcak duyguları olmayan bir oyuncu bulmak zor. Sonuçta , dünyayı değiştiren bir oyun .Android’de size Mario deneyimi yaşatmak için yapılmış birçok taklit oyunu var , ancak çoğu hala efsaneden çok uzak. Taklitçi oyunların aksine, Super Mario Run cep telefonunuzda Super Mario Bros hakkında sevdiğiniz hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz bir oyun olmuş . Ücretsiz oynamaya başlayın ve birden fazla parkur, dünya ve meydan okuma modunun tadını çıkarın. Prenses Toadstool’u kurtarmaya hazırmısınız?

İndir: Super Mario Run  Android | iOS (Ücretsiz, 9,99 ABD doları)

2. Sonic the Hedgehog Classic

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

Mario’nun doğrudan rakibi Sonic the Hedgehog, gururla listemizde ikinci sırada yer alıyor. Sonic kesinlikle hikayesi geçmiş bir video oyunu serisidir . Ve son zamanlardaki başarılı yeni oyun sürümlerinin ( Sonic Mania ve Sonic Forces ) ışığında, her şeyin başladığı yere bir kez daha geri dönmek güzel olacak gibi görünüyor. Cep telefonunuzda bu ikonik oyunu oynamak ve bir kez daha kötü Dr. Eggman’dan dünyayı kurtarmak harika olacak. Tüm seviyelerde hız yapın veya zaman ayırın ve Sonic, Knuckles ve Tails olarak her zorluğun tadını çıkarın.

İndir: Sonic the Hedgehog Classic  Android | iOS (Ücretsiz)

3. Bird Hunt 2

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

80’lerden kalma bu hit oyun ile çocukluk anılarınızı geri getirin. Kuş Avı , Duck Hunt adlı retro bir efsane olan bu oyun sadece Android platformu için oyananbilmekte.

Bu arcade oyunun amacı mümkün olduğunca çok sayıda kuş vurmaktır. Yeni bir tura devam etmek için belirli sayıda kuş vurmanız gerekir. Av becerilerinizi kontrol etmenize ve geliştirmenize yardımcı olmak için dört farklı oyun modu ve üç zorluk seviyesi mevcuttur.

Uygulama açıklamasının da belirttiği gibi, “Oyun öncelikle çocuklar içindir ”. Bu yüzden oynamaya başlamadan önce içinizdeki çocuğu serbest bırakmayı unutmayın.

İndir: Bird Hunt 2 Android (Ücretsiz)

4. Amazing Circus and FC Circus Charlie

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

80’lerin en bağımlılık yapan oyunlarından biri Circus Charlie . Charlie adında bir palyaçoyu kontrol ettiğiniz ve çeşitli görevleri tamamladığınız bir arcade platform oyunudur.

Android’de benzer bir oyun arıyorsanız Amazing Circus’u deneyebilirsiniz . Charlie’yi bir aslan üzerinde kontrol edersiniz, koşar, çemberler ve alev halkalarından atlarsınız. Çocukluğunuzdan aldığınız rekor skorunuzu hatırlıyor musunuz? O skoru geçebilir misiniz?

İndir: Circus  Android (Ücretsiz)

5. Adventure in Island: The First Edition

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

Usta Higgins’in kız arkadaşı Prenses Tina’yı Kötü Cadı’dan kurtarmaya yardım etmek ister misin? Sonra bir kez daha, Güney Pasifik’teki Adventure Island’a dönün, bir dizi zor aşamadan kurtulun, kötü düşmanlarla yüzleşin ve prensesi kurtarın. Advanture in Island, birçok oyuncunun hatırladığı ve sevdiği ikonik bir nostalji oyun. NES döneminde popülerliğini kazanan bu basit ve eğlenceli platform oyununu oynama zevkini kaçırımayın, hemen Android’de deneyin.

İndir: Adventure in Island: The First Edition  Android (Ücretsiz)

6. Road Racing – Car Fighter

Nostalji Oyun Bağımlıları İçin 6 Ücretsiz Android Retro Oyun

Yine Nes döneminin unutulmayan bir nostalji oyunu daha, orjinal ismi ile nam-ı değer Road Fighter. Zamana karşı yarıştığımız bu oyunda sürenin bitişine yakın bizleri heyecana boğan o hızlı melodinin ve yanınızdan geçen tır arabaların sesi kulağınıza geldi mi? Ya bir yere çarpmadan belli bir süre gidince sol taraftan uçarak bize selam çakan superman’e ne demeli. İşte o günlere geri dönme zamanı.

İndir: Road Racing – Car Fighter  Android (Ücretsiz)