1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Scorp Nedir? Scorp Nasıl Kullanılır?

Scorp Nedir? Scorp Nasıl Kullanılır?

scorp nedir_scorp nasıl kullanılır_

Scorp Nedir?

Scorp Nedir? Scorp Nasıl Kullanılır?
Sercan Işık-İzzet Zakuto

Scorp, Koç Üniversitesinde okumakta olan iki genç öğrenci Sercan Işık ve İzzet Zakuto tarafından kurulan ekibin çıkarmış olduğu sosyal medya uygulaması.
Son günlerde fazla rağbet gören ve üyesi olan kullanıcılar tarafından yapılan video içeriklerini paylaşmaya yönelik hazırlanan bir sosyal medya uygulamasıdır. Çoğunlukla genç kesim tarafından kullanılan uygulama 15 dakikalık videolar paylaşmaya olanak sunmaktadır.

Kullanıcılar belli kategorilerde açılan başlıklara yaptıkları videolar ile paylaşım yaparak cevap verebiliyor yada kendileri bir kategori oluşturabiliyor. Hazırlanan videolar paylaşıldıktan sonra üst kısımlarında atılan başlıklarıyla beraber görüntülenebiliyor ayrıca ilgili kategorideki diğer videolara bakma imkanı sunarak kullanıcının kısa ve eğlenceli videolar arasında zaman geçirmesini sağlıyor. Scorp kullanıcıları izlediği videoları beğenebilir veya ayrı bir sekmede görüntüleme imkanına sahip olabilirler.

Scorp Nasıl Kullanılır?

Kayıt olması ve kullanması tamamen ücretsiz olan uygulamaya üye olmak için iki seçeneğiniz var. Bunlardan birincisi facebook hesabınız ile giriş yapmak. İkincisi ise e-posta adresinizi girip kendinize bir kullanıcı adı ve parola oluşturmak. Bu işlemlerden sonra scorp üyelik işlemini tamamlamış olacaksınız.

Scorp Nedir? Scorp Nasıl Kullanılır?

Üye kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra karşınıza çıkan anasayfada o an Türkiye’deki popüler olan konu başlıklarında ki videolar çıkacaktır. Daha sonrasında ise siz beğendiğiniz kullanıcıları takip ederek anasayfanızda o kullanıcılara ait video içeriklerinin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Anasayfadaki başlıkların sağ tarafında kategoriler yer almakatadır. Bu kategoriler içinden birini seçerek  o başlıkla alakalı videoları izleyebilir veya kendiniz bir video hazırlayarak başlıkla alakalı yorumunuzu kategori altında paylaşabilirsiniz.

Scorp Nedir? Scorp Nasıl Kullanılır?