1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

spotify-hesap-silme

Bu makalede sizlere spotify hesap silme nasıl yapılır? spotify nedir? gibi konuları anlatacağız.

Spotify Nedir?

Günümüzde çok sayıda insanın kullanmakta olduğu Spotify müzik dinleme uygulaması, barındırdığı özellikler sayesinde her geçen gün üye sayısını hızlı bir şekilde arttırmaya devam ediyor. Spotify uygulaması, kullanıcılarına sunmuş olduğu çeşitli özelliklerle kendine has bir yapıya sahiptir. Bunlardan bazılarını sayacak olursak; çevrimdışı (internete bağlı olmadan) müzik dinleme imkanı, çalma listesi oluşturabilme özelliği, şarkı sözü takip edebilme, şarkılar arasında karışık geçiş yapabilme ve kullanıcılarının birbirlerini takip ederek, dinledikleri, beğendikleri müzikleri görebilmelerini sağlamak gibi birçok çeşitli özellikleri uygulama içinde kullanıcılarına sunabilmektedir.

Bu müzik dinleme uygulaması birçok çeşitli özellik sunabilme imkanına sahip olsa bile yinede bazı kullanıcılar Spotify hesap silme yi isteyebiliyor. Uygulamanın paralı versiyonunda reklam bulunmazken, bedava olan versiyonunda ise  kullanıcıların çoğunluğu önlerine sık sık çıkan reklamlardan rahatsızlık duyabiliyor. Hemde kullanıcılar karşılarına çıkan reklamı dinlemek istemediğinde bilgisayarın veya telefonun sesini kısmak isterse reklam durmakta ve sesi tekrar açıncaya kadar devam etmemektedir. Böylece kullanıcılar reklamı mecbur dinlemek zorunda kalıyorlar.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Spotify Hesap Silme işlemini yapabilmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri adım adım yapmanız gerekmektedir.

İlk madde www.spotify.com adresine girerek sağ üst köşede ki “Oturum Aç” butonuna basın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Açılacak olan sayfada Spotify hesabınıza giriş yapabilmeniz için e-posta adresinizi ve parolanızı girerek sağ altta ki “Oturum Aç” butonuna basın.

Bir sonra ki adımda, bu https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ linki tıklayın.

 

Linke tıklamanın ardından açılan sayfada “İletişim Formu” yazısına basın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Açılan seçeneklerden “Hesap” butonuna basarak devam edin.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Şimdi ise sayfadaki seçeneklerden “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatmak İstiyorum”yazısına tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Açılan sayfadan “Hesabı Kapat” butonuna basın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kapatmak istediğiniz hesabı doğruladıktan sonra ‘’Devam’’ butonuna tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Açılan sayfada ki, ‘’Anlıyorum ve hesabımı yine de kapatmak istiyorum’’  işaretledikten sonra ‘’Devam’’ seçeneğine basın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Artık Spotify belirttiğiniz mail adresinize doğrulama bağlantısı yollayacaktır.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify’dan gelen maildeki ‘’Hesabımı Kapat’’ butonuna tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesabımı Kapat dedikten sonra yukarıdaki sayfa açılacak. Açılan bu sayfadan itibaren Spotify hesabınız kapanmış olacaktır. Ayrıca vazgeçebileceğinizi düşünen Spotify, size hesabınızı tekrar aktifleştirebileceğiniz  bir bağlantı gönderecektir. Bu bağlantı sadece 7 gün süre ile sınırlıdır. Hesabınızı tekrar aktif yapmak isterseniz 7 gün içinde maildeki linke tıklamalısınız.

Tüm maddeleri uygularken bir sorun yaşıyorsanız ve hesabınızı kapatamadıysanız veya 24 saat geçmiş olmasına rağmen Spotify’dan mail gelmediyse office@spotify.com adresine kullanıcı bilgilerinizi yazdığınız bir mail atıp destek talebinde bulunabilirsiniz.  Gelecek mailler için e-posta’nızın Spam kutusunu da kontrol etmelisiniz.

İleriki bir tarihte tekrar hesap açmak isterseniz, silinen hesabınızdaki mail adresini kullanabilme imkanınız var. Ancak tekrar aynı kullanıcı adınızı alamazsınız. Ayrıca, kayıtlı müziklerinizlisteleriniz ve takipçileriniz silinecektir.