1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Telegram İndir Nasıl Yapılır? Telegram Nedir?

Telegram İndir Nasıl Yapılır? Telegram Nedir?

telegram indir

Telegram Uygulaması Nedir?

Telegram Uygulaması Sosyal medyada çokça kullanılan whatsapp’a rakip olarak görülen anlık mesajlaşama platformudur. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de teknolojiye meraklı kişiler Telegram indir nasıl yapılır sorusunun ve uygulamanın diğer özelliklerini araştırıyor.

Telegram Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde teknoloji meraklısı milyonlarca kullanıcıya eşlik eden ve en önemlisi anlık sohbetin gizli tutulmasını sağlayan bu uygulama sizden başka kimsenin mesajlarınızı görememesi özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Bu nedenle her geçen gün daha da büyüyerek milyonlara ulaşıyor. En önemli özelliği iki aşamadan oluşan şifreleme sistemini kullanan Telegram uygulaması diğer mesajlaşma platformlarına göre çok hızlı ve daha güvenilirdir. Öncelikle telefon numaranız ile kayıt oluyorsunuz. Telefon numaranızı vermeden de adınızla mesajlaşılabiliyor görüntülü veya sesli mesaj olarak görüşebilirsiniz. Mesajlarınızın Telegram uygulaması dahil üçüncü kişilere iletilmesi engellenir. Bu özellikte birçok kişinin tercih etme nedenlerinden birisidir.

Uygulama, mesajlarınızı belli bir zaman geçtikten sonra belirlenen sürenin bitmesi ile alıcı ve gönderici dahil bütün mesajları kendisi otomatik siler. İsterseniz Whatsapp gibi son görülme özelliğini kapatabilir ve masaüstü uygulamasıyla da kullanabilirsiniz. Ayrıca bir özelliği daha var, mesajlarınızda ve paylaşımlarınız da karşı taraf ekran görüntüsü aldığında size bir bildirim ile haber veriliyor.

Telegram İndir Nasıl Yapılır? Telegram Nedir?

Telegram Uygulaması Kime Aittir?

Rus programcı olan Pavel Durov Ağustos 2013 yılında Telegram uygulamasını yayımladı. Bu uygulama çoklu platform desteği sunmakta ve bugüne kadar milyonlarca kişi tarafından indirildi.

Telegram Uygulaması Ücretli mi?

Haberleşme ve mesajlaşma uygulaması olan Telegram İos, Android  işletim sitemine sahip cihazlara Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz indirip yükleyebilirsiniz.

Telegram Kullanıcı Sayısı Rekoru Kırdı!

Telegram Kurucu Ortağı Pavel Durov yaptığı açıklamasında uygulamanın aylık 400 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını söyledi. Telegram’a 24 saatte yaklaşık olarak 1.5 milyon yeni kullanıcı kayıt yaparak 20’den fazla ülkedeki en çok indirilme sayısına sahip sosyal medya uygulaması olduğu duyuruldu.

Telegram İndir

Telegram indir işlemi için web sitesi üzerinden veya android, ios play store-app store mağazalarından yükleme yapabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden ilgili sayfalara ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi       Google Play         İos        Telegram Windows İndir       Telegram MacOs İndir