1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde whatsapp konum atma nasıl yapılır konusunu ele alacağız.

Son zamanlarda birçok insanın “bana bulunduğun yerin konumunu at” şeklinde cümleler kurduğuna şahit olmuşsunuzdur. Bulunduğumuz adresi tarif etmek yerine akıllı telefonlarımızdan bir başka kişiyle paylaşmak çok gerekli durumlarda gayet pratik ve faydalı bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bu tür kolaylık sağlayan işlemler birkaç hamlede yapılabilir hale geldi. Android ve iOS kullanıcıları bu özelliği kullanarak istedikleri zaman whatsapp konum atma sayesinde basit bir yolla konum bilgisi gönderip alabilirler.

whatsapp-konum-atma

Akıllı telefon kullanarak konum atma işlemini gerçekleştirmenin birkaç farklı yolu vardır. Bunlardan biri Google Maps kullanarak konum paylaşmaktır. Bunu yapabilmek için uygulama açılarak konum paylaşma özelliği sayesinde rehberinizde ki insanlarla konum bilginizi paylaşabilme imkanınız vardır.

Peki Whatsapp konum atma işlemini nasıl yapacağız onu görelim şimdi.

Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır?

Konum bilgisi paylaşma uygulamaları içinde en çok kullanıcı kitlesine sahip olan Whatsapp üzerinden paylaşım çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Konum bilgisi paylaşmak için evvela Gps ayarlarının aktif olması gerekmektedir. Öncelikle konum bilgisini paylaşmak istediğimiz kişinin sohbet penceresini açıyoruz. Daha sonra sağ üst köşede ki ataç simgesine basıyoruz. Açılan ekranda Konum butonuna basıyoruz.

whatsapp-konum-atma

Ve çıkan haritada “Mevcut konumu paylaş” seçeneğini seçtiğimizde karşıdaki kişiye bulunduğumuz konum bilgisini gösterir bir harita bilgisi gönderilecektir. Harita bilgisi üzerinde koordinat bilgileri de sayısal olarak yer almaktadır.

whatsapp-konum-atma

Kendi bulunduğunuz konum dışında herhangi bir mekanın bulunduğu konumu da arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.